Часто, при виборі проєкту для будівництва заміського житла стає цікаво, що таке модульний будинок?
А йдеться саме про каркасний метод зведення об’єктів, коли на будмайданчик привозять вже готові для збирання модулі-секції. Вони заздалегідь збираються на виробництві та їх залишається лише перевезти на ділянку забудови та зібрати.
Модульні будинки: що це?
Модульний будинок BARNHOUSE 52 зводиться за такою ж технологією, як і каркасні. Для цього:
- Будівельники роблять із підлогою нижнє перекриття.
- На основу ставлять каркаси перегородок, включаючи несучі конструкції, стіни та дах.
- Стіни обшивають із зовнішнього боку, поверх теплоізоляційного шару.
- Встановлюють двері та вікна.
- Роблять електропроводку, штроблення, закладку комунікацій.
- Виконують внутрішнє оздоблення.
- Встановлюють сантехнічне обладнання.
Головна перевага вже готових модульних панелей полягає в тому, що їхнє складання не залежить від погоди на вулиці. Всі роботи виконуються в цеху, в оптимальних умовах, де немає підвищеної вологості. А це означає, що матеріал не насититься вологою, тому служитиме довго, і в ньому не заведеться грибок чи пліснява.
Для отримання панелей потрібної форми та розміру використовують пиляльний верстат з лазерним прицілом. Така обробка у виробничих умовах набагато зручніша та якісніша в порівнянні зі складанням на вулиці. Фасад можна одразу пофарбувати у потрібний колір. Завдяки такій технології виходить ідеальне зовнішнє оздоблення, а сама будівля виглядатиме стильно, модно.
Для виготовлення панелей можна використати полегшений матеріал. Це рішення залежить від клімату та призначення споруди. Так, для тимчасового житла, наприклад, на час літнього сезону на дачі чи за містом, підійдуть невеликі компактні споруди.
Готову модульну конструкцію привозять на місце забудови. Власнику залишається лише облаштувати всередині меблями та необхідними атрибутами для життя, а також приєднати комунікації.
Типовий модульний будинок: що це?
Йдеться про типове планування споруди. Як правило, більшість забудовників пропонують клієнтам готові проекти. Індивідуальне планування на замовлення готові робити мало хто. Це зумовлено тим, що початкова мета створення таких будинків – суттєва економія часу та грошей.
Дізнатись, що таке модульні будинки, можна, подивившись на типові варіанти:
- Перший варіант: спальня, санвузол, кухня-вітальня та тераса.
- Другий варіант: дві спальні, санвузол, велика вітальня та тераса.
Такі планування відносяться до найпростіших типів міні-будинків. Вони відмінно підходять як сезонний варіант для відпочинку або тимчасового перебування.
Дещо інша справа – типове планування двомодульного будинку. Тут є окрема спальня, передпокій, кухня, з’єднана з вітальнею, тераса, і навіть ганок. За своїм внутрішнім наповненням і зонуванням такі моделі дуже схожі з компактною євродвушкою.
Для великої родини можна замовити будинок, що складається із чотирьох модулів. Залежно від потреби можна вибирати багатофункціональні приміщення. Житлові кімнати в цьому випадку будуть більш габаритними.
Що означає модульний будинок?
Існує кілька варіантів таких забудов. З них можна виділити 5 класів. Це повнорозмірний будинок, міні-проекти, барнхауси, великогабаритні модулі, побутівки та блок-контейнери. Розглянемо кожен із них докладніше:
- Будинки-побутовки: модульні економічні конструкції за доступними цінами. Конструкція збирається швидко, легко транспортується. Однак тут важливо простежити, щоб збирання відбувалося саме в заводських умовах. Якщо робити це на вулиці, матеріал встигне наситити вологи, а значить може постраждати якість експлуатації. Такі споруди є відмінним варіантом для літніх дач, часівок на час будівельних робіт, а також госпблоків. З нього можна зробити літній гостьовий будиночок чи майстерню, склад.
- Блок-контейнери: споруди такого типу часто можна зустріти у робочих містечках. Вони компактні, але досить зручні для тимчасового проживання. Об’єкти доставляються на ділянку за допомогою звичайного маніпулятора.
- Міні-будинки: виготовляються з дерев’яного каркаса і мають панорамні вікна. Зовнішнє оздоблення виглядає благородніше, сучасніше. Такі об’єкти зовні утеплюють якісними матеріалами, наприклад, мінеральною ватою. Однак усі внутрішні приміщення будуть компактними, вузькими. Але є варіанти розширення простору. Для цього можна замовити об’єкт, що складається із кількох модулів. Сьогодні такі варіанти дуже популярні, особливо під мобільні офіси або місця відпочинку – лазні, сауни. Багато баз відпочинку також замовляють десятки аналогічних споруд. Це зручно та набагато дешевше, ніж будувати з нуля.
- Повнорозмірні модульні конструкції: у разі використовуються великі модулі, які об’єднуються в один об’єкт. Побудови відрізняються теплими стінами та високою стелею. За рівнем комфорту їх можна порівняти з міськими квартирами.
- Барнхауси: це споруди, які виконані у спеціальному стилі. Вони відрізняються двосхилим симетричним дахом, фронтовим фасадним склінням, відкритими балками та обшивкою. Під час збирання всі деталі акуратно підганяються та обробляються. Однак при перевезенні таких будинків виникають проблеми з транспортним засобом, оскільки скатний дах досить високий. Тому виробники часто збирають покрівлю після доставки барнхауса на ділянку. Деякі компанії пропоную двоповерхові варіанти. Вони перевозяться окремо, по модулях і збираються разом із дахом на місці.
Модульні будинки виглядають сучасно, компактно та відрізняються гарною архітектурою. Сьогодні їх обирають ті, хто бажає заощадити на будівництві, при цьому отримати якісний та комфортний відпочинок.